HEGEL 40A PWM ŞARJ KONTROL CİHAZLARI

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

HEGEL 40A PWM Şarj Kontrol Cihazı

HEGEL 40A PWM Şarj Kontrol Cihazı, güneş panellerinden üretilen elektriğin aküye güvenli ve kontrollü şekilde aktarılmasını sağlayan 12V/24V otomatik sistem voltajına sahip PWM solar şarj kontrol cihazıdır.

40A maksimum şarj ve 40A maksimum deşarj kapasitesi sayesinde karavan, bağ evi, tekne, mobil enerji sistemi ve küçük ölçekli off-grid güneş enerjisi uygulamalarında kullanılabilir.

Cihaz; kuru tip, jel, sulu ve lityum akülerle çalışmayı destekler. Bu sayede farklı akü teknolojilerine sahip solar enerji sistemlerinde esnek kullanım imkanı sunar.


Neden HEGEL 40A PWM Şarj Kontrol Cihazı?

  • 40A maksimum solar şarj akımı
  • 40A maksimum deşarj akımı
  • 12V ve 24V sistemlerle otomatik uyum
  • PWM şarj teknolojisi
  • Kuru, jel, sulu ve lityum akü desteği
  • LiFePO4 akülerle kullanım
  • 55V maksimum PV açık devre gerilimi
  • 4 adet USB 5V/2.4A çıkış
  • Aşırı şarj ve aşırı deşarj koruması
  • Kısa devre koruması
  • Ters bağlantı koruması
  • Aşırı akım koruması
  • Aşırı sıcaklık koruması
  • Otomatik sıcaklık kompanzasyonu
  • Çoklu yük çalışma modları
  • Karavan ve off-grid sistemlere uygun kullanım

Öne Çıkan Avantajları

40A Yüksek Akım Kapasitesi

40A maksimum şarj akımı sayesinde uygun solar panel sistemiyle yüksek akımlı akü şarj uygulamalarında kullanılabilir.

12V / 24V Otomatik Sistem Tanıma

Akü bağlantısına göre 12V veya 24V sistem voltajını otomatik olarak algılayabilir.

Farklı Akü Tipleriyle Uyumluluk

Kuru tip, jel, sulu ve lityum akü seçeneklerini desteklemesi sayesinde farklı solar enerji sistemlerinde kullanılabilir.

USB Şarj Çıkışları

4 adet USB çıkışı ve 5V/2.4A şarj kapasitesi sayesinde telefon, tablet ve benzeri USB cihazlarının doğrudan kontrol cihazı üzerinden şarj edilmesine olanak sağlar.

Çoklu Koruma Sistemi

Aşırı şarj, aşırı deşarj, aşırı akım, kısa devre, ters bağlantı ve aşırı sıcaklık gibi durumlara karşı çeşitli koruma özellikleri bulunur.


Teknik Özellikler

ÖzellikDeğer
MarkaHEGEL
ModelOD2440S-BT
Şarj TeknolojisiPWM
Sistem Voltajı12V / 24V DC Otomatik
Maksimum Şarj Akımı40A
Maksimum Deşarj Akımı40A
Maksimum PV Açık Devre Gerilimi55V
Akü TipleriKuru / Jel / Sulu / Lithium
USB Çıkışı5V DC / 2.4A
USB Port Sayısı4
Şarj Devresi Gerilim Düşüşü≤0.25V
Deşarj Devresi Gerilim Düşüşü≤0.10V
Çalışma Sıcaklığı-20°C ~ +55°C
Su Geçirmezlik SınıfıIP32
Terminal Kapasitesi16mm² / 6AWG
Boyutlar170 x 130 x 50 mm
Ağırlık520 g
Şarj TipiPWM

Teknik değerler ürünün mevcut model bilgilerine göre hazırlanmıştır.


PWM Şarj Kontrol Cihazı Nasıl Çalışır?

PWM şarj kontrol cihazı, güneş paneli ile akü arasındaki şarj sürecini kontrol ederek akünün uygun şarj geriliminde şarj edilmesine yardımcı olur.

Solar panelden gelen enerji doğrudan aküye aktarılmak yerine kontrol cihazı üzerinden yönetilir.

Temel sistem bağlantısı:

Güneş Paneli → HEGEL 40A PWM Şarj Kontrol Cihazı → Akü → DC Yük / İnverter

şeklindedir.

Bu yapı sayesinde akünün aşırı şarj edilmesi ve sistemin belirlenen çalışma sınırlarının dışına çıkması önlenmeye yardımcı olur.


12V ve 24V Solar Sistemlerde Kullanım

HEGEL 40A PWM Şarj Kontrol Cihazı 12V ve 24V DC akü sistemleriyle otomatik çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu özellik sayesinde aynı cihaz:

12V Karavan Solar Sistemi

ve

24V Off-Grid Solar Sistem

gibi farklı uygulamalarda kullanılabilir.

Ancak PWM kontrol cihazlarında panel seçimi yapılırken panelin çalışma voltajı ve açık devre voltajı mutlaka kontrol edilmelidir.


40A PWM Şarj Kontrol Cihazı Kaç Watt Panel Destekler?

40A şarj akımı üzerinden teorik olarak:

12V sistem: 40A x 12V = 480W

24V sistem: 40A x 24V = 960W

hesaplanabilir.

Ancak gerçek kullanılabilir panel gücü; akünün şarj gerilimi, panel özellikleri, PWM çalışma yapısı ve üretici sınırlarına göre değerlendirilmelidir.

Bu nedenle yalnızca 40A değerine bakılarak maksimum panel gücü belirlenmemelidir.

PWM sistemlerde panel voltajının akü sistemiyle uyumlu olması özellikle önemlidir.


Akü Tipleriyle Kullanım

HEGEL 40A PWM Şarj Kontrol Cihazı farklı akü teknolojilerini destekler.

Uyumlu akü grupları:

  • Kuru tip aküler
  • Jel aküler
  • Sulu aküler
  • Lityum aküler
  • LiFePO4 aküler

Akü tipi cihaz üzerinden uygun şekilde seçilmelidir. Yanlış şarj profili kullanılması akünün performansını ve kullanım ömrünü olumsuz etkileyebileceğinden akü üreticisinin şarj değerleri dikkate alınmalıdır.


Karavan Solar Sistemlerinde Kullanım

HEGEL 40A PWM Şarj Kontrol Cihazı, 12V karavan güneş enerjisi sistemleri için ekonomik ve pratik bir şarj kontrol çözümü sunar.

Karavan sistemlerinde tipik bağlantı:

Solar Panel → PWM Şarj Kontrol Cihazı → 12V Akü → İnverter / DC Cihazlar

şeklindedir.

USB çıkışları sayesinde mobil cihazların doğrudan kontrol cihazından şarj edilmesi de mümkündür.


Off-Grid Sistemlerde Kullanım

Şebeke elektriğinin bulunmadığı veya bağımsız enerji sisteminin kurulmak istendiği uygulamalarda kullanılabilir.

Özellikle:

  • Bağ evleri
  • Karavanlar
  • Kamp alanları
  • Küçük çiftlik sistemleri
  • Tiny house
  • Tekne ve yat sistemleri
  • Mobil enerji sistemleri
  • Küçük off-grid solar sistemler

için tercih edilebilir.


Güvenlik Koruma Özellikleri

HEGEL 40A PWM Şarj Kontrol Cihazı çeşitli koruma fonksiyonlarına sahiptir.

Aşırı Şarj Koruması

Akünün gereğinden fazla şarj edilmesini önlemeye yardımcı olur.

Aşırı Deşarj Koruması

Akünün aşırı boşalmasını önlemeye yardımcı olur.

Kısa Devre Koruması

Panel veya yük tarafında kısa devre oluşması durumunda sistemi korumaya yardımcı olur.

Ters Bağlantı Koruması

Akü veya panel bağlantısının polaritesi ters yapıldığında cihazın korunmasına yardımcı olur.

Aşırı Sıcaklık Koruması

Cihaz sıcaklığı belirlenen seviyenin üzerine çıktığında şarj ve deşarj işlemini keserek sistemi korumaya yardımcı olur.

Aşırı Akım Koruması

Nominal akım sınırlarının aşılması durumunda sistemi korumaya yardımcı olur.


USB Şarj Özelliği

HEGEL 40A PWM Şarj Kontrol Cihazında 4 adet USB çıkışı bulunmaktadır.

USB çıkışları:

5V DC / 2.4A

değerine kadar şarj desteği sunar.

Bu özellik özellikle karavan, kamp ve mobil enerji sistemlerinde telefon, tablet ve benzeri cihazların şarj edilmesi açısından kullanışlıdır.


Kullanım Alanları

  • Karavan güneş enerjisi sistemleri
  • 12V solar sistemler
  • 24V solar sistemler
  • Off-grid güneş enerjisi sistemleri
  • Bağ evi solar sistemleri
  • Kamp sistemleri
  • Tiny house enerji sistemleri
  • Tekne ve yat solar sistemleri
  • Mobil enerji sistemleri
  • Küçük ölçekli güneş enerjisi sistemleri

Kimler İçin Uygun?

  • Karavan sahipleri
  • Kampçılar
  • Bağ evi sahipleri
  • Çiftçiler
  • Tekne sahipleri
  • Solar montaj yapan elektrikçiler
  • Off-grid sistem kuran kullanıcılar
  • Kendi solar sistemini kurmak isteyenler
  • Küçük ölçekli güneş enerjisi sistemi kullanıcıları

Sıkça Sorulan Sorular

HEGEL 40A PWM Şarj Kontrol Cihazı kaç amperdir?

Cihazın maksimum şarj akımı 40A, maksimum deşarj akımı da 40A'dır.

12V akü ile kullanılabilir mi?

Evet. 12V sistemlerde kullanılabilir.

24V akü ile kullanılabilir mi?

Evet. 24V sistemlerde de kullanılabilir.

LiFePO4 akü ile kullanılabilir mi?

Evet. Ürün lityum ve LiFePO4 akü sistemleriyle kullanım desteğine sahiptir. Akü şarj parametreleri üretici tavsiyelerine göre ayarlanmalıdır.

Jel akü ile kullanılabilir mi?

Evet. Jel aküler desteklenen akü tipleri arasındadır.

PWM ile MPPT arasındaki fark nedir?

PWM kontrol cihazı daha basit ve ekonomik bir şarj teknolojisidir. MPPT kontrol cihazları ise panelin maksimum güç noktasını takip ederek özellikle yüksek voltajlı panel dizilerinde daha verimli enerji hasadı sağlayabilir.

Bu nedenle yüksek güçlü veya yüksek voltajlı solar sistemlerde MPPT tercih etmek genellikle daha doğru olur.

40A PWM kontrol cihazına yüksek voltajlı güneş paneli bağlanabilir mi?

Panelin açık devre voltajı cihazın maksimum PV giriş sınırını aşmamalıdır. Bu model için maksimum PV açık devre gerilimi 55V olarak belirtilmektedir.

Karavanda kullanılabilir mi?

Evet. 12V karavan solar sistemlerinde kullanılabilir ve USB çıkışları mobil kullanım açısından ekstra avantaj sağlar.

USB çıkışı var mı?

Evet. Cihazda 4 adet 5V/2.4A USB çıkışı bulunmaktadır.


Neden İda Solar?

  • Kaliteli Solar Enerji Ürünleri
  • Karavan Solar Sistemleri
  • Hızlı Kargo
  • Güvenli Paketleme
  • Uzman Teknik Destek
  • Solar Sistem Danışmanlığı
  • Satış Sonrası Destek
  • Rekabetçi Fiyat
  • Güneş Enerjisi Sistemlerinde Uzmanlık

Hemen Sipariş Verin

12V veya 24V güneş enerjisi sisteminiz için ekonomik, kullanımı kolay ve çoklu koruma özelliklerine sahip bir solar şarj kontrol cihazı arıyorsanız HEGEL 40A PWM Şarj Kontrol Cihazı güçlü bir alternatiftir.

40A şarj kapasitesi, 12V/24V otomatik sistem desteği, lityum ve jel akü uyumluluğu, USB çıkışları ve kapsamlı koruma özellikleriyle karavan, bağ evi, kamp ve off-grid solar sistemlerinizi güvenli şekilde yönetmenize yardımcı olur.

HEGEL 40A PWM Şarj Kontrol Cihazını İda Solar güvencesiyle hemen sipariş verin ve güneş enerjisi sisteminizin şarj kontrolünü güvenli şekilde tamamlayın.

TESLİMAT
 
  • Saat 13:00 ve öncesinde verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir. Saat 13:00’ten sonra verilen siparişler, ürün stokta ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir.

  • Siparişiniz kargoya verildiğinde takip numarası sistem üzerinden tarafınıza iletilir.Teslimat süresi kargo firmalarının dağıtım planına bağlıdır.

  • Resmi tatiller, yoğunluk, hava koşulları ve bölgesel dağıtım şartlarına göre teslimat süresi değişiklik gösterebilir.

  • Firmamız siparişi zamanında kargoya teslim etmekle yükümlüdür, teslimat süreci kargo firmasının sorumluluğundadır.


 
Yükleniyor...